Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Polish Cuisine Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i najlepsze polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz